Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

БлогиВинний нарис або як пити вино?

ГоловнаблогиВинний нарис або як пити вино?
01

Винний нарис або як пити вино?

Коротка інструкція:

1. Обрати пляшку.

2. Відкрити.

3. Випити.

 

А тепер мільярд деталей про те, як обрати вино під настрій, подію чи фазу місячного циклу, як його охолодити, як дати йому подихати, з яких бокалів пити та яку їжу підібрати. Хоча ні, цих деталей не буде. Це не нотатки про те, як підготувати вино для прекрасного вечора. Це про те, як підготувати себе для пиття та сприйняття вина. Взагалі, я вважаю цей текст базовим, а поради – гідними уваги та виконання. Якщо ви не хочете розчаруватися в вині чи щоб вино розчарувалося в вас. Кілька порад і ймовірність виникнення взаємної любові неминуча!

 

Коротко це можна виразити одним з улюблених слів у поляків. Звучить воно, приблизно, так: спокойнєй. Це універсальна мантра для будь-якої ситуації, яка при тім завжди допомагає. Саме спокою не вистачає нам всім в житті в більшій чи меншій мірі. Це варто вважати й основним принципом для споживання вина. Ви пробували відкоркувати пляшчину в стані схвилювання чи поспіхом? В мене в таких випадках нічогісінько не виходить. Все валиться, падає і розбивається. Фіаско, ось результат поспіху та відсутності спокою. Тому не варто пити вино, коли за вами ганяються собаки. Як метафоричні, так і реальні. Ви просто не зможете проникнутись вином, бо воно потребує неквапності, щоб розкрити всі свої відтінки, аромат та смак.

 

Хороше вино – це цікаве вино, а цікавим є багатогранне вино. Це коли ви відчуваєте та помічаєте нові нюанси у вині. Коли кожен ковток дивує вас. Перші ковтки завжди яскраві та насичені. Потім, коли рецептори звикають до танінів та кислотності, а перші домінуючі аромати вже не так вражають, приходить час для розкриття допоміжних ароматів та смаків. Це довгий та медитативний процес, під час якого ви зосереджуєте всю вашу увагу на своїх рецепторах. Тому, навіть якщо ви зібралися в компанії, приділіть трохи часу вину, а не чомусь іншому. Часто, саме перші ковтки – незабутні та вражаючі, тому не варто ними нехтувати. До прикладу, той же славнозвісний Совіньйон Блан зі славнозвісного Мальборо. Його потрібно вдихати так, немов його випари цілющі, заплющувати очі та уявляти тропічний рай так яскраво, ніби ви в ньому знаходитись, а не він у вашій голові. По-іншому ніяк. А скуштувавши, ще довго прицмокувати та насолоджуватися свіжістю. Якщо ви будете відноситись до всіх вин як до Совіньйону, то у вас просто не буде шансу не полюбити вино. Поспіх рівноцінний провалу. Ви завжди чітко маєте знати свої враження про вина, які пили. Звісно, вам можуть і не подобатися якісь вина, але не пам’ятати його взагалі чи пам’ятати так, ніби ви його не пили – це або характеристика поганого вина, або поганого вас.

Вино вимагає всієї вашої уваги. Тому я б не рекомендувала куштувати багато вин та ще й поспіхом. Залиште це сомельє та для сліпих дегустацій. Бо вдруге, втретє за вечір вразити ваші рецептори вже важче. Тому класні вина пийте по-одному за вечір. Ще одне правило свідчить: двох ковтків – мало. Вином треба насолоджуватися, треба відчути вино і коли ви тверезі й тільки куштуєте його перші ковтки, так і коли ви провели з ним трохи часу. По-перше, вино має здатність розкривати в вас душу поета. Ці всі сухі та нецікаві загальні характеристики ароматів та смаку вина залишаються в минулому та для професійних сомельє. Натомість, ви відкриваєте у вині себе. Свої емоції, враження, спогади. Вино стає вашим, бо у вас з ним своя мова асоціацій, і вишня більше не вишня, а та вишня, котру ви крали в сусідів. Вино має прекрасну здатність породжувати неочікувані асоціації. Варто піддатись, і ви не зможете без цього жити. Зрештою, ваш світ вина вийде за межі примітивної полярності: смачно-не смачно. Ви відкриєте в вині частину себе, ви зможете себе краще зрозуміти та пригадати. І, звісно ж, цей процес потребує спокою, часу та тиші. Вино завжди породжує допитливість, тому будьте готові, що ваші винні апетити зростуть як тільки ви скуштуєте пляшку прекрасного “свого” вина та відкриєте, що світ вина дуже сильно перетинається з вашим світом. Як кола Ейлера. Нікуди вже тут без логіки ).

 

Зрештою, ці всі поради зводяться до одного: відкрийтеся вину, і воно, безсумнівно, відкриється перед вами. Тому гайда, шукайте “свої” вина і ви неодмінно їх знайдете.

02
[email protected]

Дві речі сповнюють мою душу зачудуванням та благоговінням: любов до вина та вино

Дві речі сповнюють мою душу зачудуванням та благоговінням: любов до вина та вино