ВИННІ КРАФТОВІ АКСЕСУАРИ
Вино — це есенція культури регіону, людей, традицій, це безкінечний об’єкт пізнання. І пізнаємо ми його крізь призму не лише аромату, смаку, кольору, а й речей, що супроводжують ритуальність споживання. А деякі винні речі ми ще й потім зберігаємо, щоби закарбувати в пам’яті винні емоції.
Вироби, виготовлені вручну, завжди унікальні та неповторні. Вони теплі та мають власний характер, що, як правило, сильно корелює з характером людини, яка їх задумала та явила світові.
Ми підготували для вас огляд унікальних крафтових виробів: винної атрибутики та аксесуарів до вина від українських виробників. Не всі з них вкрай необхідні під час винної трапези, але вони зроблені з пристрасним ставленням до справи, тож допоможуть зробити дегустацію досконалою, а оселю — вишуканою та затишною.
Усе почалося з оригінальної ідеї
Столики для вина стали наріжним каменем українського бренду виробів із дерева Slabtime. А вже потім асортимент став більш різноманітним: кавові столики, пивні бокси, борди для ванн, стійки для вина, вироби для оригінальної подачі закусок і сервірування столу.
«Усе почалося з того, що прийшла ідея створення переносного багатофункціонального компактного столика зі складними ніжками та отворами для пляшки й келихів, — згадує співзасновниця та ідейна натхненниця Slabtime Handmade Єлизавета Нагорняк. — Такого столика, який було би зручно використовувати для проведення часу на природі з друзями. Наприклад, під час пікніка на траві або на піску, а також удома, щоби створити романтичне оточення для сніданків у ліжку або затишних вечорів біля каміна».
Єлизавета Нагорняк упевнена: створювати власну справу на самому натхненні без прибутку — не найкращий варіант. У Slabtime Handmade обирають розвиток бізнесу з любов’ю до справи та клієнта. Саме тому тут піклуються не про низьку ціну товару, а про якісну сировину та інші складові.
Винні столики Slabtime виготовлені з натуральної деревини: дуба, вільхи, венге, падука, амаранта. Вони обладнані спеціальними отворами для бокалів та пляшки. Ніжки фіксуються магнітами як у відкритому, так і в закритому стані. Саме вони надають столику стійкості та зручності при транспортуванні.
Життя у стилі Wine Cork
Сумки та клатчі, підсвічники та краватки, маски та багато чого іншого виготовляє з винних корків музикант-дизайнер Сергій Ткачук для палких шанувальників вина вже понад десяти років.

«Усе почалося з маленького килимка для ванної кімнати, який я зробив власноруч із винних корків, — розповідає засновник бренду Tkachuk Cork Style Сергій Ткачук. — Я тримаю той килимок у своїй ванні дотепер як дуже значущий предмет декору — адже це найперша моя робота в стилі Wine Cork. Натхненний цим досвідом, я почав створювати сувеніри, тривимірні картини та декоративні статуетки, удосконалюючи власну техніку коркового мистецтва».
Десятиріччя тому друзі починаючого дизайнера мало вірили в успіх цієї справи. Але у 2012 році пан Сергій уже провів першу виставку Wine Cork Art, а у 2013 році відбувся перший показ пробкового одягу та аксесуарів. Відтоді Сергій Ткачук бере участь у фестивалях, виставках, показах мод та ярмарках, де реалізує дизайнерські товари, а також створює декоративні та художні вироби на замовлення для шанувальників вина. При цьому він продовжує навчати дітей гри на трубі в одній з київських музичних шкіл.
Кувати, щоб увіковічнювати
У вінницькій «Подільській ковальні» впевнені, що найвишуканіші предмети інтер’єру та екстер’єру створюють саме ковалі. Майже десять років майстри, батько і син, виготовляють ковані брами, огорожі, паркани, грати разом з елементами декору для осель. В онлайн-крамничці ковальні можна знайти прикраси для волосся, персні, підвіски, посуд, гачки для рушників, а серед іншого — і штопори для вина.
«За час існування “Подільської ковальні” ми набули постійних клієнтів, — говорить співзасновник сімейної майстерні Микола Степаненко. — Найчастіше вони й озвучують подібні бажання, адже хочуть, так би мовити, увіковічнити своє хобі. Через це в асортименті й з’явилися штопори».
Штопори, чи радше — коркотяги, як і іншу продукцію, у подільській майстерні створюють в єдиному екземплярі. Це ручна робота, тому кожен штопор — унікальний. На сайті виробника представлено декілька моделей штопорів: у середньовічному стилі, з полірованим наконечником та дворучний, що робить легким відкриття будь-якої пляшки.
Виготовляємо все, що може згодитися в побуті
Село Іза на Закарпатті вважається столицею лозоплетіння. Тут цією справою займаються в кожному обійсті вже декілька століть. Для сім’ї Сабових лозоплетіння стало хобі, яке приносить прибуток, адже пані Наталія за фахом — педагогиня та працює в сільській школі.
«Виготовляємо все, що може згодитися в побуті, — перераховує жінка. — Це хлібниці, вази, кошики, ящики, крісла й столи різного дизайну та навіть кольору».
Серед іншого, Наталія разом із чоловіком Михайлом на замовлення декорують пляшки, обплітаючи їх лозою.

«Такі пляшки можна використовувати в щоденному житті та на свята, — пояснює пані Наталія. — Вони мають автентичний вигляд і абсолютно екологічні».
Фляги, так ще їх називають в Ізі, використовують для зберігання води, соняшникової або оливкової олії, а також для святкової подачі вина та інших алкогольних напоїв.
Коли викидатимете пляшку — згадайте, що з неї можна створити щось нове!
Мисткиня Роксолана Худоба спочатку створила власне виробництво врятованого скла Re Re:Sklo, а за рік згуртувала біля себе однодумців-майстрів і заснувала крамницю «Щось цікаве».
Уже десять років художники з Re Re:Sklo не просто перероблюють скляні пляшки, віконне скло та дзеркала, а створюють із вживаного предмети побуту та аксесуари.
«Використані пляшки, що потрапляють до нас у майстерню, проходять кілька етапів дезінфекції, згодом при високій температурі “спікаються” у спеціально обладнаній муфельній печі, або ріжуться та шліфуються. А потім наступає етап перетворення пляшки на дещо корисне та цікаве!», — розповіла нам менеджерка сайту ReRe:Sklo.
В онлайн-крамниці «Щось цікаве» та у львівському офісі-шоурумі мисткиня по склу Роксолана Худоба зібрала товари з врятованого скла, а також посуд українських виробників: тарілки, банки, вази, кулони, брошки, світильники та фужери.
Фужери з гутного скла представлені на сайті в шести кольорах: від готичного чорного до ніжного лілового. Кожен фужер виготовлений вручну львівськими майстрами гутної справи та ідеально пасує як до романтичного вечора, так і до вечірки з друзями.
Від дерев’яних сходів до виготовлення винного льоху
Понад п’ятнадцяти років основним напрямом роботи компанії LOMOD було виготовлення та встановлення сходів, огорож, дверей, а також створення меблів із дерева. Попри гарно налагоджений процес виробництва традиційних замовлень, на фірмі не боялися викликів і погоджувалися на втілення нових задумів.
«У 2013 році нам замовили перший винний льох, — згадує Дар’я, директорка LOMOD. — Тоді ми поринули в тему вина. Дізналися, як правильно зберігати та подавати цей напій. Саме той проєкт і надихнув нас створити серію аксесуарів до вина, а також меблів для зберігання напою. Так з’явилося окреме направлення WoodWine by LOMOD».
Варто зазначити, що майстри компанії не зупинилися на виготовленні аксесуарів лише для вина, а й вирішили створювати «навколовинне» приладдя: пуфи, меблі для вінілових програвачів та хамонери.
У компанії запевняють: саме любов до дерева та вміння прислухатися до бажань клієнта допомагають розвиватися. Сьогодні ви можете замовити у виробника готові столи, підставки, стелажі, бари, шафи, а ще — кімнати та льохи для вина.
Усі аксесуари WoodWine by LOMOD виготовлені з деревини: дуба, ясеню та липи. Щоби бути впевненими в якості продукції, компанія самостійно займається заготовленням деревини.
Спробуйте вмочити кінчик пензля у вино — і починайте творити
У руках майстрині Катерини Баранюк вино перетворюється на фарби. Це не перший експеримент художниці. За свою багатолітню практику, крім традиційних фарб та олівців, вона використовувала і каву, і міцно заварений чай.
Малюнки, створені вином, пані Катерина порівнює з живими квітами, що мають властивість розквітати та в’янути. Так і картина, написана вином, — змінює колір.
«Це особливий подарунок, адже щодня картина чи листівка змінюватимуться, — пояснює майстриня та співзасновниця творчої студії Katrina Art Катерина Баранюк. — Розташувавши малюнок на видному місці, за ним можна спостерігати, як за живим організмом».
Пані Катерина запевняє: створення шедевру власноруч може подарувати шанувальникам вина незабутні емоції. Лише спробуйте вмочити кінчик пензля у вино — і починайте творити, прислухаючись до внутрішнього художника. А щоби ваша робота мала насичений колір, обирайте вина з високим вмістом цукру.
Наповнене життя порожніх пляшок
У часи, коли весь світ охоплений екотрендом, а в Україні й досі сортування та переробка сміття ніяк не увійдуть у звичку, єдине, що залишається прихильникам вдумливого споживання, — включати креатив та дарувати речам, які шкода просто викинути, друге життя.
Lay Bottle — це використані пляшки, які вже навряд чи наповняться вином, перероблені в неймовірний декоративний посуд, котрий може стати прикрасою будь-якої оселі. Крім дизайнерських тарілок у лінійці виробників — люстри, свічники та навіть ялинкові прикраси.
Ідея створення Lay Bottle з’явилася, коли знайомий власників ужгородського бренду Василя та Вероніки відкрив винний бар.
«Щовечора в нього збиралася велика кількість використаних винних пляшок, — розповідають засновники Lay Bottle. — Оскільки в нашій країні не заведено сортувати сміття, він планував просто їх викинути. Тоді ми вирішили, що пляшкам можна дати нове життя. Зробили для закладу шикарну люстру з обрізаних пляшок, свічники й головне — оригінальні тарілочки для закусок. Зараз ми беремо пляшки з багатьох барів Ужгороду та виготовляємо чудові тарілки, які шалено тішать власників замість того, щоби лежати на схилах казкових Карпатських гір».
Судячи з відгуків тих, хто купує посуд та аксесуари Lay Bottle, поціновувачів вражає не лише дизайн, а й ціннісний підхід до ведення бізнесу та якість обслуговування клієнтів. Тож радимо вам, і самі плануємо придбати.
Ідеї з винним присмаком
Вихідними матеріалами для дизайнерських предметів інтер’єру студії Wineidea є дошки від старих дубових бочок з-під вина різного розміру (так звана клепка), віковий дубовий брус і старий метал обручів бочок. І саме матеріали, що використовуються, визначають стилістику виробів, яка поєднується з прагненням виробників до натуральності та конструктивної простоти рішень.
Але київська компанія Wineidea — це не лише дизайн предметів декору та аксесуарів із різної винної атрибутики, а й комплексні рішення дизайну інтер’єру та екстер’єру приміщень (теж, до речі, навіяних винною тематикою), декор пляшок для різних алкогольних напоїв, вінтажна фурнітура для меблів. А головне, це ще і виноробня.
У власності Wineidea є виробництво, яке виготовляє вино за сучасними технологіями, та обладнана винотека зі спеціальним мікрокліматом для зберігання вина. Також для відвідувачів передбачені зона відпочинку, ресторан та зоопарк. Головною родзинкою виноробні є екскурсія у винний льох і дегустація.
Авторка: Ксенія Галузинська
Фото надані виробниками: Slabtime, Tkachuk Cork Style, Re Re:Sklo, LOMOD, Катериною Баранюк, Lay Bottle, Wineidea
Дочитали до кінця. Далі — найприємніше.
Серцевина — це в першу чергу медіа, але у нас є онлайн-магазин — своєрідний спосіб донейту нашого проєкту.