Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

БлогиУкраїнське вино 2022: перші перемоги

Головна#купуйукраїнськеУкраїнське вино 2022: перші перемоги

Українське вино 2022: перші перемоги



Уже декілька років поспіль життя чимдуж випробовує виноробів: пандемія, негода та війна у 2022 році. Тільки-но українські виробники оговталися від пережитого, російські окупанти почали знищувати все на своєму шляху. Вони мінують виноградники, грабують техніку, бомблять склади, направляють ракети на мирні землі та вбивають наших виноробів.

Щодня українські винолюби доводять, що окупанти безсилі в головному: вони не можуть забрати у нас любов до землі, ремесла та роботи. Ми зібрали деякі історії тих, хто бореться задля збереження українського вина та крафту.
Сомельєрка Женя Ніколайчук на винному фронті
Українська сомельєрка Женя Ніколайчук під час війни волонтерить на винному фронті, якому дала назву Wines of Ukraine. Вона займається промоцією українських вин за кордоном. Жені вдалося успішно провести майстер-класи українського вина у Варшаві та познайомити гостей не тільки з історією виноробства в Україні, а і з реальним перебігом справ під час війни. У Будапешті Євгенія з рестораторкою та акторкою Дашою Малаховою провели дегустацію вина, крафтового сиру та почастували гостей дунайським оселедцем.

«Тримаю пальчики, щоб інтерес до нашого локального вина переріс у співпрацю та контракти для наших українських виноробів», — написала Женя Ніколайчук.
Українські вина на ProWein 2022 у Німеччині
ProWein у Дюссельдорфі залишається одним з найпрестижніших заходів у винній сфері. Там зустрічаються експерти, представники тематичних ЗМІ, імпортери та баєри. Повномасштабне вторгнення армії росії на територію України змусило змінити плани українських винарень, але не повністю відмовитися від них. Попри всі перепони, створені війною, на ProWein у Дюссельдорфі було представлено 11 виноробень із різних куточків України, відбулися лекції та дегустації українського вина.

«Нехай це не те, що ми планували спочатку, але ми неодмінно повернемося на ProWein національним стендом наступного року після нашої Перемоги!», — підсумувала Вікторія Агромакова, СEO Wine&Spirits Ukraine.
Платформа «Роби бізнес з українцями» на Warsaw Food Expo
У Варшаві гостями цьогорічного Warsaw Food Expo 2022 стали українські підприємці, представники малого та середнього бізнесу, які за підтримки Бізнес-школи Українського католицького університету зорганізували платформу Do business with Ukrainians. Україну представляли десять крафтових компаній. А винну галузь презентувала Father’s Wine з Тернопільщини.
Father’s Wine | Українське вино
Вино Biologist уже можна придбати в Польщі
Команда крафтової винарні Biologist запевняє, що навіть під час війни вони не підвладні стресу, адже постійно чимось зайняті. Понад те, зачинені поліграфії не примусили Ігоря Петренка, засновника Biologist, чекати відкриття, щоби виготовити нові етикетки: «У цей важкий час ми ще більше хочемо розказати світу про українське. А оскільки поліграфії були зачинені, ми зробили етикетку зі скотчу».

Саме зараз винарні з села на Київщині вдалося вийти на міжнародний рівень і відкрити компанію в Польщі. Це дозволяє Biologist не лише продавати крафтове вино в Польщі, а й відправляти його світом.
Biologist | Українське вино
Вино «За Перемогу» від Wineidea

Вино з написом «За Перемогу», з гравіюванням золотими літерами «Ми з України!» і прапором України з’явилося на пляшках від винарні Wineidea, що на Київщині. У Wineidea пропонують наповнити сувенірну тару улюбленим вином на вибір.

Хоча велика Перемога України ще попереду, в Ясногородці на Київщині вже є своя, невеличка: виноробня вистояла після російської навали.

«На щастя, те місце, де ми виробляли вино, вціліло. Хоча ризик був величезний. А тепер ми підняли лозу винограду та будемо очікувати на урожай цієї осені», — написав Павло Макогон, засновник винарні.
Вино на майбутнє від «Винного бару» в Харкові
«Винний бар» у Харкові запровадив ініціативу «винні ф'ючерси», щоби підтримати малих виноробів України під час війни. Для цього в закладі пропонують заповнити форму, обрати та оплатити вино зі списку. Гроші виробник отримує зараз, а винолюб вино — після нашої Перемоги.

«Після Перемоги всім, хто замовив вино, ми відправимо його в будь-яку точку світу», — підбадьорюють у «Винному барі».
Українські вина на міжнародних конкурсах у 2022 році
Цьогоріч на London Wine Competition було представлено рекордну кількість вин: понад 1 300 зразків із 36 країн світу. Україну на заході представляла виноробня 46 Parallel Wine Group. Цей дегустаційний конкурс заснований на одному ключовому принципі: оцінювати напої та вина так само, як це роблять споживачі, обираючи, який продукт купити. За якістю та смаком, порівнюючи, скільки коштують і як виглядають.

Визнання світових експертів здобули чотири вина 46 Parallel: El Capitan Brut, El Capitan Brut Rose, Grand Admiral Brut Nature, Grand Admiral Brut Nature Rose.

«Пишаємося своїм походженням, продовжуємо закохувати в українські вина світ та маленькими перемогами наближати Велику Перемогу!», — написали на сторінці винарні.
Під час війни виноробня «Шато Чизай» концентрує сили на збереженні винограду та допомозі вимушеним переселенцям, а перемоги на конкурсах її працівники присвячують українцям та Україні.

«У найстрашніші дні війни не можна нехтувати жодним шансом на позитив, жодною перемогою, де б вона не була. І перемога нашого вина на таких престижних світових конкурсах — це Перемога України», — говорить Геннадій Гутман, засновник виноробні «Шато Чизай».

На Paris Wine Cup 2022 вина «Шато Чизай» отримали золоту та дві бронзові медалі, а «Троянда Карпат» здобуло додаткову винагороду як найкраще вино конкурсу за якістю — Best Wine By Quality Award!
У Канаді в міжнародному конкурсі Alberta Food & Beverage Expo Consumer Choice Awards виноробня «Колоніст» одержала найвищі нагороди для вин «Одеське чорне» та «Сухолиманське». Переможцями стали вина з українських сортів винограду, вирощені на українській землі українськими виноробами.

Авторка: Ксенія Мініна

Фото: Roman Zajac, Generalkonsulat der Ukraine in Düsseldorf,

Jenia Nikolaichuk, Chateau Chizay, Fathers wine

Якщо вам до вподоби наша ідея розвитку культури довкола виноробства, вдумливого споживання, фермерства, екологічності. Якщо ви слідкуєте за нами, читаєте, дивитесь, слухаєте. Як знак зацікавлення та підтримки – робіть покупки у нашому магазині.