Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

БлогиМузика і вино

ГоловнаблогиМузика і вино
Музика і вино

Музика і вино

Так сталося, що я люблю радіо, і ця любов трансформувалася в роботу. Понад 20 років я створюю різні радіостанції та їх же й слухаю. А в більшій своїй масі домінуюча складова контенту на радіо — музика. Ось саме про музику і піде мова, радше, про вплив музики на те, як ми їмо, що їмо та як п’ємо.

 

Як і кожен радійник, спершу я вчився працювати з музикою інтуїтивно (тут у пригоді стала музична школа). Те, що подобалося мені, мало подобатися моїм слухачам: ну хоча б через те, що вони мене слухають. Ох, яке ж було розчарування, коли ми почали робити перші дослідження музичних смаків аудиторії. Але не про це мова.

 

Згодом, коли ми взялися творити справжнє велике Радіо, я почав вчитися перевіряти нашу музичну інтуїцію через авдиторійні дослідження. Згрубша, кожну пісню перевіряла вибірка людей, яка виносила вердикт на основі прослуховування кількасекундного уривку з пісні. Сумарно за весь цей час ми провели десятки музичних досліджень для різних цільових груп. Їх було настільки багато, що з часом у мене виробився рефлекс: передбачати поведінку різних персон у залежності від музики, яку вони споживають. Це було дивовижне відчуття: наче ти нарешті відрізав пуповину та полетів. Бо ця пуповина була — власні музичні симпатії. Загребло так, що в якийсь період ми почали створювати різні радіостанції для різноманітних замовників: для кафе, ресторацій, ярмарків — усіх, кому хотілося підкреслити бізнесову ідентичність звуковим рядом.

Винний абонемент «Серцевини»

Щомісячна посилка з двома чи трьома пляшками вина

Наступним цікавим досвідом стало пізнання впливу музики на трапезу. Фактично нею (музикою) ми можемо затримати пару в ресторані, збільшивши таким чином середній чек, вплинути на частоту відвідин кафе. Або навпаки — зменшити час перебування в закладі, збільшивши потік людей. І різні досліди це підтверджують. Часто розказую своїм студентами про показовий експеримент. В одному американському університеті розділили навпіл групу молодих людей. Вони їли ідентичні страви, але перша частина — у тиші, а друга — під музику. Виявилося: ті, що їли під музику, з’їли більше та й сиділи на обіді довше.

 

Згодом, читаючи статтю антрополога Гілберта Руже (який прожив деякий час у племені аборигенів), натрапив на його твердження, що співи та їжа мають однакове рівноцінне значення для виживання племені. І ось тут усі пазли зійшлися. Страва, Музика — це елементи найнижчої ланки піраміди Маслоу.

Музика — це мова почуттів. Можливо, то є перша наша мова, хоча достеменно це не підтверджено. Музика — потужний сучасний спосіб комунікації; а ось це вже доведено. Саундтрек нашого життя можна чітко проілюструвати різними мелодіями: від зачаття, вагітності, народження — до похорон.

 

Ба більше, є мелодії, які викликають таке захоплення чи збуджують спогади, що ми говоримо: «мурашки» чи «мороз по шкірі». Ця психофізіологічна реакція вже окреслена як фріссон або «музичний шкірний оргазм».

 

І якщо музика — мова почуттів, то вино — це есенція цих почуттів. А вино завжди є там, де страви.

 

Але, якщо відійти від поетичності, то мало хто знає, що музика здатна підсилити враження від вина. Коли ми поєднуємо страви та вино, відбувається сукупність хімічних реакцій. Щось схоже є у паруванні вина та музики. Доведено, що люди можуть отримати на 15% більше задоволення від вина, якщо супроводжують дегустацію чи трапезу певною музикою.

 

А оскільки і музика, і вино — це емоція, то все стає зрозумілим))

 

Ось вам ще один цікавий факт, цього разу — на підтвердження, що музика має дивовижний вплив на те, що ми купуємо. У ході одного з численних досліджень вчені перевіряли взаємозв’язок між продажами і музикою у винних магазинах. Результат виявився абсолютно прогнозованим: було продано більше французьких вин, коли грала французька музика, а коли лунала німецька, відвідувачі купували більше рислінгу.

Mousse Radio | Серцевина

 

Так сталося, що в 2009 році ми створили радіостанцію Mousse Radio, радіо, що подобалося нам усім у редакції, надавало перепочинок від суцільного мейнстріму довкола. Воно стало саундтреком розміреного спілкування, вдумливої роботи. У ті часи, здається, ми не до кінця розуміли, наскільки це радіо — для вина. Хоча вже тоді воно мало назву Mousse Radio.

 

І от зараз, працюючи над Серцевиною, ми зрозуміли, що це не випадково, і ця винна ігриста назва — Mousse — це наше нове радіо. Радіо, що забере вас до країв мелодій, які наспівують винороби своїм лозам, що мандруватиме разом із вами місцями, де повітря чисте та хрустке, як найсухіше біле. Що прислухатиметься до гомону птахів, які хмарами облітають виноградники.

 

Вмикайте. Додайте вину додатковий музичний аромат.
Вмикайте. І вашу уяву теж.

[email protected]

Засновник проєкту «Серцевина». Вино та медіа — дві професійні життєві пасії.

Засновник проєкту «Серцевина». Вино та медіа — дві професійні життєві пасії.