Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

«Мені дві пляшки вина… з собою»

Винна подорож з Києва до Львова чи навпаки

Весна вже потроху навіює спогади про теплі вечори із запахом літа, пробуджуючи думки про сліди від губ на обідку келиха. Не так багато часу залишилось до втілення бажаного… Сухий обвітрений асфальт хочеться замінити на вологий сільський чорнозем, аби сповна насолодитись відпочинком від затяжного карантину — тож, час вирушати!

 

Працюючи над винною мапою України, ми ставили за мету підштовхнути нас усіх до подорожей цікавими місцями, до мандрівок у пошуках смаків, вражень та передишки від карантинного повсякдення. Але чи можна зробити подорож ідеальною? Так, якщо під час мандрів отримати новий досвід у поєднанні з приємною терпкістю танінів.

Допоки ви обираєте місце для весняних екскурсій Україною, ми поспілкувалися з власниками виноробень про дегустації та ділимося рекомендаціями щодо можливих маршрутів північно-західної частини України — від Києва й аж до Львова. Для охочих подорожувати винними стежками пропонуємо почати зі столиці та її околиць, а саме, з невеликого села під Києвом із населенням близько 700 людей.

Виноробня Wineidea

 

Від Києва дорогою до Wineidea відчуваєш наснагу та натхнення від передчуттів. Вздовж дороги — мальовничі пейзажі: густі соснові ліси, шматок піщаного пляжу поруч з водоймою та прибережні чагарники. «Винні тури ми проводимо не перший рік. Приймаємо гостей групами до 20 персон», — повідомили нам у винній майстерні Wineidea.

Виноробня Wineidea
Виноробня Wineidea
Виноробня Wineidea

фото зі сторінки Wineidea

Виноробня Wineidea існує ще з 2012 року в селі Ясногородка Макарівського району на Київщині. У власності виноробні є виробництво, яке виготовляє вино за сучасними технологіями, обладнана винотека зі спеціальним мікрокліматом для зберігання вина. Також для відвідувачів передбачено зону відпочинку, ресторан та зоопарк. Своє бачення винної справи майстри формували, спираючись на враження від подорожей та на дослідження світових північних виноградників аж до кордонів канадської Ніагари. Власну ж виноробню розмістили поруч із тихим озером в Україні. У 2020 році компанія Wineidea отримала ліцензію на виробництво алкогольних напоїв для малих виробництв виноробної продукції, провела ребрендинг та створила винну торгову марку «MMXX». На виноробні проводяться екскурсія у винний льох і дегустація: для груп від 3 до 10 осіб вартість складатиме 350 гривень з особи. Якщо ж у вашій великій компанії більше ніж 10 людей, ціна буде нижчою — 250 гривень з особи. Відвідини та навіть ночівлю можна запланувати, попередньо узгодивши дату та час за номером: (050) 334-14-58. У гостей Wineidea є можливість придбати кілька пляшок вина одразу на виробництві.

Виноробня Biologist Craft Winery

 

На південь від Києва, у межах 40 хвилин їзди машиною, у селі Лісники знаходиться наступна на нашій мапі виноробня Biologist Craft Winery.

Виноробня Biologist Craft Winery
Виноробня Biologist Craft Winery
Biologist Craft Winery

фото з сайту Винний гід України  та сайту Biologist

За 15 років роботи ці виробники зуміли віднайти особливі смаки вина, власноруч викохавши різні сорти винограду. Майстри Biologist Craft Winery говорять: «Кохання до вина, постійний пошук нових ідей та 15 років досвіду привели нас до виробництва максимально органічного та натурального продукту». Гостей виноробня приймає постійно. Обов’язковим є попереднє бронювання екскурсії. Зазвичай приймаються групи з чотирьох-п’яти гостей, але є й сертифікат на двох. Усі деталі тут.

 

Попереднє узгодження необхідне, бо винарня розташована на одній території з будинком головного винороба — Ігоря Петренка. Тобто гості приїздять майже до нього додому. Пан Ігор сам приймає групи, усе показує, розповідає, смачно пригощає.

 

Особливості виноробні Ігоря Петренка — гравітаційний принцип руху технологічного процесу, мінімальне втручання в природні процеси ферментації, суворий контроль температури. Під час екскурсії можна ознайомитися з технологією, оцінити якість виробництва та продегустувати найкращі зразки продукції. Основні виноградники знаходяться в Одеській області, а експериментальні біодинамічні дільниці — у Лісниках.

 

«Купити вино одразу на виробництві, звісно, можна. Якщо ви подорожуєте з іншого міста, то поруч є готель. Узгодити термін поїздки можна за номером (050) 242-54-36 чи у соцмережах».

Виноробня «Кассія»

 

Під час мандрів Київщиною радимо відвідати ще одну особливу винарню в невеличкому селі Мила Києво-Святошинського району на магістралі Київ — Чоп. Приватна сімейна виноробня «Кассія» виготовляє натуральні сухі вина.

Виноробня Cassia Wine
Виноробня Cassia Wine

фото з сайту Винний гід України та зі сторінки Cassia Wine

Крафтову виноробню «Кассія» пан Микола Кас‘яненко заснував у 2014 році, зараз це вже сімейна справа. Принципова позиція пана Миколи вплинула на виготовлення вин: вони витримуються без використання діоксиду сірки. Усі процеси виробництва виконуються вручну: від збору винограду до наклеювання етикетки на пляшку.

 

Оксамитовий смак вина досягається завдяки технології бродіння, коли виноградний сік контактує з виноградною шкіркою та гілочками. Процес бродіння відбувається повністю на диких дріжджах, які є на ягодах, без додавання культивованих дріжджів. Сорти, з якими працюють винороби, — Піно Нуар, Одеський чорний, Мерло, Каберне Совіньйон, Шардоне, Рислінг і Ркацителі.

 

Коли якнайкраще планувати поїздку? Гостей «Кассія» приймають, але є деякі умови: «Прийом груп за попередньою домовленістю від 10 до 15 людей відбувається лише влітку, з кінця травня й до середини вересня. Домовлятись бажано за декілька тижнів заздалегідь. На території залишитись не можна: на жаль, цієї опції не передбачено. Однак можна придбати вино безпосередньо на виноробні та оселитися неподалік у готелі для приємного відпочинку. Контакти виноробні: (063) 462-62-38, [email protected].

Знаємо, що, крім гастрономічного відпочинку, хочеться візуально насолодитись природними пейзажами. Перш ніж завітати до наступного винного дому, що на Вінниччині, рекомендуємо вам серед сосново-дубового лісу віднайти невеликий шматочок загубленого раю, чи, як називають це місце, «Вінницькі Мальдіви». Йдеться про водойму, яка утворилась штучно — Черепашинецький кар’єр.

Черепашинецький кар’єр

фото з сайту Волинь Post, фотограф Сергій Павлюк

Глибина кар’єру сягає 100 метрів, вода в ньому чиста, вирізняється неймовірно яскравим блакитним забарвленням. Місцеве водоймище тут не мілкішає, вода лише прибуває. А гастрономічних туристів очікує «Винний дім Гігінеішвілі», розташований поблизу дикого пляжу.

Виноробня «Винний дім Гігінеішвілі»


«Винний дім Гігінеішвілі» був заснований українським бізнесменом із грузинським корінням Володимиром Гігінеішвілі. На своїй ділянці в мальовничому селі Корделівка він побудував винний льох, який заповнив вином, виготовленим його друзями з Криму, Грузії та Одеси. Коли льох спорожнів, Володимир вирішив сам зробити ще більше вина. Тоді ж доля звела його з головою «Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття» Олександром Ковачем. Альянс двох закоханих у свою справу людей дав імпульс до розвитку виноробства на Вінниччині. Вина цієї винарні наявні у крамниці «Серцевини».

Виноробня «Винний дім Гігінеішвілі»
Виноробня «Винний дім Гігінеішвілі»

фото Серцевини та з сайту Винний гід України

Наразі винний дім працює у зміненому режимі, тому перед поїздкою радимо узгодити час відвідин. Раніше гостей приймали групами з 8—12 людей, і вартувало це приємне задоволення 200 гривень з особи. На дегустації можна скуштувати шість різних вин, саму ж екскурсію супроводжує технолог. Можливості для ночівлі немає, але поруч у місті є зручні готелі. Додатково для своїх відвідувачів «Винний дім Гігінеішвілі» надавав трансфер на 6—7 осіб, який прямував із Вінниці до села Корделівка. І, звісно, є опція «придбати вино на місці». Телефон для попереднього бронювання: (068) 858-50-38.

Виноробня Kalyus Winery

 

Рухаємося далі південно-західною частиною України, дорогою ледь не до самих кордонів Молдови. Дістаємося села Рудківці Хмельницької області. У дореволюційні часи тут функціонував виноробний завод і зростало понад 20 тисяч лоз винограду.

Виноробня Kalyus Winery

фото з сайту Винний гід України

Історія Kalyus Winery розпочалася десять років тому в місці злиття річок Дністер та Калюс, де власники висадили перші саджанці винограду на своїй земельній ділянці. Спочатку власник винарні Юрій Данилюк виготовляв вино для себе та рідних, та зі збільшенням обсягів виробництва у 2019 році було вирішено таки запустити власний бренд. Асортимент містить білі сухі сортові вина — Рислінг, Мускат, Шардоне, Сухолиманський, та червоні сухі сортові — Сапераві, Каберне Кортіс, Каберне N1, Каберне N2, Каберне N3.

 

Як нам розповіла співвласниця винарні Євгенія Данилюк, дегустації планується розпочати з кінця квітня, оскільки проводяться вони на вуличній терасі. «Прийом відбувається для груп кількістю вісім осіб: відвідувачам надається можливість екскурсії виноградником із розповіддю про технології, особливості виробництва, відповідями на запитання та безпосередня дегустація шести вин з легкими закусками на свіжому повітрі. Приблизна вартість — 2 500 гривень за групу з восьми осіб. Під час відвідин можна придбати вино з собою. Є можливість оселитись у готелі поблизу виноробні за окрему платню. У літній період на березі Дністра доступні пляж, розваги на воді, місце для пікніка або вечірки».

 

Для запису на дегустації можна зв’язатися з виноробнею за телефоном (068) 553-81-01 чи у соціальних мережах.

Зробіть собі паузу. Завітайте до нашої крамниці. Серцевина — це медіа, ваша покупка — це донейт нашого проєкту.

Bohdan’s winery

 

Вздовж Дністра у Кам’янець-Подільському районі розташована виноробня Богдана Павлія, одного з найвідоміших виноградарів та виноробів Західної України. Поруч із Bohdan’s winery знаходяться залишки печер монастиря Бакота й Білогірський пляж.

Bohdan’s winery
Bohdan’s winery
Bohdan’s winery

фото з сайту Drinks+

Свою виноробню пан Богдан заснував у 2012-му, а вже через два роки Асоціація сомельє України присудила сортовому білому вину Йоханітер перше місце. У 2019 році ще два вина — «Барбариска» та «Бакота» — отримали срібні нагороди на конкурсі «Одеський залив».

 

У Bohdan’s winery є дегустаційна зала із панорамним видом на Бакоту та виноградники, тут можна скуштувати унікальні вина з Подільських товтр. На дегустацію пан Богдан приймає організовані групи до 18 осіб. Цьогоріч дегустації планується розпочати з середини квітня. Звісно, потрібно попередньо узгоджувати дату й час візиту.

 

«На дегустацію подається п’ять сухих вин і один бонусний напій. Також відвідувачам надається гастрономічний супровід із крафтовими коров’ячими, козиними та овечими сирами. Вартість — 200 гривень з особи. Поблизу в селі є садиби, що приймають туристів. Вино та, у перспективі, сири можна придбати на місці».

 

Контакти: Павлій Богдан Михайлович — (067)-67-02-835, [email protected], Хижко Микола Валентинович — (063)-246-22-52.

Крафтова виноробня Old Town

 

Від ближніх кордонів Молдови повертаємось північніше до міста Кам’янець-Подільський. Крафтова виноробня Old Town, розташована у селі Довжок Хмельницької області, бере початок із висадки першого винограду в 2012 році. Особливість винного дому — частина винограду вирощується власноруч, частина — закуповується в Одеській області. Після збору винограду вино витримується в бочках від трьох місяців.

Крафтова виноробня Old Town

фото зі сторінки винорбні Old Town

Наразі відвідувачів виноробня не приймає. Власники пропонують вино, настойки, наливки, граппу за сезоном, столові сорти винограду. Через незрозумілу ситуацію з карантином прогнозів стосовно екскурсій вони поки не роблять.

Урізноманітнити мандрівку та відпочити від вина можна, зробивши зупинку в місті Бережани на Тернопільщині. Це місто захоплює готичними будівлями та зацікавить любителів екстриму давнім напівзруйнованим замком австрійських цісарів. Загалом архітектура добре збереглась: у місті досі є кілька костелів, каплиць зі строгими монументальними формами.

Бережани на Тернопільщині.

фото з сайту Ukraine is, фотограф Юрій Буряк

Fathers Wine

 

Fathers Wine, або ж «Татове вино» — це сімейна виноробня з Гусятина на Тернопільщині, заснована Володимиром Буячком у 2006 році. Після смерті пана Володимира роботу продовжують дружина Надія та діти — Тарас і Оксана. Підтримує робочий процес основний винороб Віктор Кондрат.

Fathers Wine
Fathers Wine

фото з сайту Drinks+ 

Історія винарні поєднує сімейні традиції та наступництво поколінь. Тут дбайливо виготовляється чудове Мерло з ароматом сливи та стиглої чорної черешні, чи вишуканий Йоханітер — зі смаком зеленого цитруса та грейпфрута, зелених яблук та ніжних білих квітів, який кілька разів ставав призером регіональних та всеукраїнських дегустацій.

 

Гостей господарі планують зустрічати з серпня. Наразі дегустації не проводяться взагалі. Ритм роботи виноробні не змінився, проте поменшало живих зустрічей. Втім, збільшилася кількість продажів онлайн. Цьогоріч планується перенесення винарні до нового приміщення, де відкриють великий дегустаційний зал. Тому ціни за візит ще не встановлені. На дегустації прийматимуться великі та малі групи. Для проживання туристів у Гусятині є декілька маленьких приватних готелів. Деталі відвідин можна узгодити через сторінки виноробні в соціальних мережах.

Yanchyn hills family winery

 

Автодорогою Бережани — Львів ми дістались до села Іванівка (колись Янчин) у Львівській області до Yanchyn hills family winery. Подорожуючи та набравшись досвіду протягом 2016—2019 років, виноградар і винороб Максим Кичма прийняв рішення про відновлення старого батьківського господарства у селі Янчин Перемишлянського району та розбудову виноробної садиби.

Yanchyn hills family winery
Yanchyn hills family winery
Yanchyn hills family winery

фото з сайту виноробні Yanchyn hills family winery

За час карантину в житті майстра все перевернулося з ніг на голову. Зараз господар спрямував усі зусилля для роботи на винограднику та в самій виноробні. Гастротуризмом Максим планує займатись не раніше 2022 року.

 

«Я перетворився на людину, яка приїжджає інколи на вихідні додому у Львів. Рідне місто стало чужим, а у селі — гектари простору без жодних карантинів, масок і обмежень. Поки що гастротуризм — не найголовніша потреба, оскільки нині я не можу повністю задовольнити попит на свою продукцію (тому й не надто активний у соцмережах і рекламі). У найближчій перспективі основний вектор буде спрямований на якість і дотримання, наскільки це можливо, державних вимог, та на отримання ліцензії. Зараз основні дегустації — це винні фестивалі Львова та Києва. Згодом, якщо зможу підняти об’єми, відшліфувати свої основні позиції та при цьому не втратити якості — цей напрямок дуже важливий».

 

Тому наразі можемо очікувати винних зустрічей з Максимом Кичмою лише на фестивалях їжі та вина, щоби продегустувати продукт сумлінної праці винороба.

Виноробня ‎Château Edem

 

Крайньою точкою подорожі виноробнями буде село Стрілки у Львівській області. Воно розташоване між двома парками: Національним природним парком «Сколівські Бескиди» та Регіональним ландшафтним парком «Надсянський».

Виноробня ‎Château Edem

фото з сайту Винний гід України

Виноробня ‎Château Edem знаходиться на території готельно-палацового комплексу Edem Resort Medical & SPA. Після проведення досліджень властивостей ґрунтів, особливостей мікроклімату регіону та ретельного підбору сортів винограду в 2016 році поблизу озера в оточенні лісу було засновано авторську виноробню. Спеціально з Німеччини завезено й посаджено понад 5 000 виноградних саджанців. Це різновиди Соляріс, Мускаріс, Каберне Кортіс та Совіньєр Грі, які ідеально підходять до клімату Західної України.

 

Дегустації планується розпочати з початку травня. Для гостей будуть складені спеціальні маршрути. Екскурсія у PARK3020 і сама дегустація проводитиметься на відкритому просторі між виноградниками. Дегустаційний сет нараховує сім позицій вина, п’ять різновидів кальвадосу та сидр. Зупинитись можна в самому готелі, на території якого знаходиться виноробня, попередньо надавши негативний результат ПЛР-тесту.

 

З нами також поділились ексклюзивною інформацією для гостей ‎Château Edem. Наприкінці весни чи з початком літа відбуватиметься висаджування 1 500 нових саджанців. Це сорт винограду, який був виведений у Німеччині для виготовлення ігристих вин. Тож запрошуються усі охочі доторкнутися до створення нової сторінки української винної історії та відсвяткувати це приємним застіллям.

 

Контакти виноробні: (067)-314-65-12.

Чи може бути щось кращим за відпочинок? Ми не впевнені. Але переконані, що незабутнім його можуть зробити для вас українські винороби. Тонке відчуття смаку життя, розуміння усіх складнощів процесу творення нашого вина робить його по-особливому приємним. Споживайте українське, бо у ньому криється упізнаваний присмак місцевого буття, який не зможуть передати інші вина світу.

Авторка: Ольга Борисенкова-Дмитрук

Якщо вам до вподоби наша ідея розвитку культури довкола виноробства, вдумливого споживання, фермерства, екологічності. Якщо ви слідкуєте за нами, читаєте, дивитесь, слухаєте. Як знак зацікавлення та підтримки – робіть покупки у нашому магазині.