Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

БлогиВино на Великдень або не Кагором єдиним

ГоловнаблогиВино на Великдень або не Кагором єдиним

Вино на Великдень
або не Кагором єдиним

 

Незабаром Великдень. Найбільше християнське свято. Можливо, не таке романтичне як Різдво, коли все дійство твориться увечері з появою першої зірки на небі, але — піднесене, містичне, світле. Власне, святкова трапеза відбувається зранку… а потім впродовж дня… або й двох.

 

Якщо ж це найбільше християнське свято — логічно, що святкування супроводжуються вином, культовим напоєм для християн. Хтось порахував, що в Біблії сумарно про вино та виноградну лозу згадується понад 450 разів. Про релігійні аспекти вина обов’язково ще напишу, адже теологія — одне з моїх хобі. Сьогодні ж — нагальніша тема: про вино на Великодні свята та українські вина до великодніх страв нашого краю.

 

Вино на Великдень

 

У повітрі бринить весна, квіти втішають своїми свіжими кольорами, сонце вигріває виноградні лози. Попри карантинні часи, у кожній християнській родині готуються до свят, часто з кулінарною надмірністю.

 

Великодній сніданок. Це насамперед сімейний час, проведений разом із рідними за столом із традиційними та улюбленими стравами. Паска, яйця, хрін, ковбаска. Чи пасує сюди вино? Однозначно, так! Щоби підкреслити легкість великоднього столу, варто додати сюди вино, яке розкриє смак страв, надасть родинним зустрічам піднесений настрій. І це не може бути червоний насичений кріплений Кагор! Мова ж бо йде про сніданок!

Винний абонемент «Серцевини»

Щомісячна посилка з двома чи трьома пляшками вина

Ось декілька порад, які вина можна поставити на святковий стіл, щоби всім гостям вони припали до смаку. Урочистість великоднього сніданку підкреслять ігристі вина. Ігристе — взагалі ідеальний варіант: пасує як до ранкового меню, так водночас є чудовим аперитивом перед обідом або вечерею. Воно добре поєднується з великодніми яйцями, паскою, легкими салатами. Ігристе навіть страви з хроном та майонезом збалансує своїми бульбашками та кислотністю.

 

От тільки не залишає мене думка, що у нас немає традиції відкривати ігристе вино до сніданку. Дехто скаже: наші діди та прадіди такого не робили… проте, якщо ви відкриті до змін і прагнете привнести до великоднього сніданку елегантності — спробуйте ігристі вина. Моя рекомендація — брют від «Колоніста» чи екстра брют Vaja Grand Cru від SHABO.

Наступна порада. Під час сімейних посиденьок найкращі вина — універсальні, які всім до смаку: легкі, прості, з низьким вмістом алкоголю й танінів, але з помітними фруктовими ароматами. І оскільки Великдень — світле свято, тож і вина бажано споживати світлі, білі або рожеві.

 

І до речі, для українських традиційних великодніх страв добре підійдуть рислінги. Ну а якщо ви прагнете екстрасвіжості, у нас є цікава несподіванка — лавандовий рислінг :).

Пам’ятаємо, що всі білі, рожеві та ігристі вина слід охолодити принаймні до 7 градусів перед подачею на стіл.

 

На великодньому столі будуть і м’ясні страви: шинки, ковбаси, запечені рулети, паштети… Найкраще їх поєднувати з насиченими сухими червоними винами: Мерло, Каберне, Сапераві тощо. Ідеально пасуватимуть витримані версії перерахованих вин. Ви ж, мабуть, і сюди запропонуєте Кагор? Як на мене, це якраз та традиція, якої можна й треба позбутися.

 

Я от хочу порадити вам до м’ясних наїдків узяти Мерло від закарпатської винарні Nota Bene. Це вино врожаю 2019-го (винороб Василь Надь підкреслює, що то був особливо сонячний рік). Вино два роки витримувалося в дубових бочках і вже декілька місяців як перелито в пляшки.

 

Пасок, солодкої випічки та й інших десертів буде на святковому столі також чимало. І тут настане черга на десертний Кагор, скажете ви! В принципі, є така можливість. До речі, головне правило парування десертних вин — вони мають бути солодшими за десерт. Але заждіть з тим Кагором! Спробуйте солодку паску чи сирник із Грюнер Вельтлінером або Ґевюрцтрамінером. Чомусь мені здається, що про Кагор ви з цього моменту забудете.

 

Зрештою, які б вина ви не підібрали на ці свята, найкращими будуть — ті, які вам та вашим рідним смакують.

[email protected]

Засновник проєкту «Серцевина». Вино та медіа — дві професійні життєві пасії.

Засновник проєкту «Серцевина». Вино та медіа — дві професійні життєві пасії.