Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

БлогиЛьвів. Прислухайся.

ГоловнаархітектураЛьвів. Прислухайся.
#soundmap #львів
Львів.
Прислухайся.

АУДІОВІЗУАЛЬНА МАПА ЛЬВОВА
Австрійська, польська, радянська та українська доба переплітаються в лабиринтах львівських вулиць. Кожен будинок та провулок додає своє звучання до оркестру міста. Трошки пафосно, але маємо те, що маємо.

Познайомити гостей з Леополісом нескладно – екскурсії пропонують ледь не на кожному кроці.
Аудіовізуальна мапа Львова допоможе зрозуміти це місто, відчути його справжнє звучання та поринути в атмосферу без галасу туристів, екскурсоводів та зайвої метушні.
центральний майдан у Львові, історичне серце сучасного міста, характерне явище для середньовічної архітектури європейських міст.
концертний зал, в якому відбуваються концерти органної, симфонічної та камерної музики. Знаходиться в костелі святої Марії Магдалини (XVII ст.), що розташований по вулиці Бандери, 8.
одна з найбільших львівських вулиць. Починається у центрі Львова від площі Митної та прямує на схід до виїзду з міста, утворюючи перехрестя з вулицями - Котика, Мучною, Яловець, Голинського, Бахматюка та Полудневою.
вірмени на території Львова з'явились ймовірно ще в середині XIII століття. Львівська вірменська колонія була однією з багатьох, що виникали на той час на території нинішньої України, внаслідок завойовницьких нападів турків на Вірменію.
спорудження трамвайного депо у Львові розпочали у 1893 році. Місце для нього вибрали на Вульці (сучасний район вулиці Сахарова), неподалік Пелчинського ставу.
це сучасний ресурсно-інформаційний центр Українського католицького університету відкритий у вересні 2017 року. Розташований в історичному центрі міста Львів між Стрийським парком та будівлею Державної фіскальної служби у Львівській області.
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. Розташований в історичному центрі міста на проспекті Свободи, 28.
У 1892-1893 рр. віденська фірма Енд & Горн, застосувавши відкритий чавунно-скляний каркас на бетонній основі, спорудила теперішній павільйон.
музей сакральної барокової скульптури Йогана-Георга Пінзеля, відкритий у 1996 році у Львові в приміщенні колишнього костелу Кларисок. У музеї зберігаються твори мистецтва, серед яких скульптури Пінзеля
існує популярна легенда про те, що храм споруджено близько 1260 року князем галицько-волинським Левом І Даниловичем для дружини - Констанції - доньки угорського короля Бели IV.
Львівський завод радіоелектронної медапаратури (абревіатура РЕМА). Почав свою діяльність з 1 серпня 1944 року на основі розпорядження ради Народних комісарів УРСР №786.
собор Галицької митрополії УГКЦ. Бароково-рококовий монументальний архітектурний ансамбль з виразними національними рисами (1744-1762), головна святиня українських греко-католиків до побудови Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.
Площа Ринок
місце, яке намагаються уникати львів'яни
Територія, що кільцем огортає ратушу - впізнавана місцина та найпопулярніша серед туристів. Загалом тут є 44 будинки, чотири великих фонтани та незліченна купа кнайп на будь-який смак та гаманець. Кожен дім здебільшого має три вінка та індивідуальний колір.
Але щоб зрозуміти цю площу, варто закрити очі та послухати, як вона звучить….


Львівський органний зал
костел святої Марії Магдалини
У 1932 році в цьому костелі було встановлено виготовлений у Чехії орган фірми «Rieger-Kloss», найбільший на території України. Орган реставрувався у 1968, 1988 та 2005 роках. З 1988 року це –Будинок органної та камерної музики. Зараз зал активно змінюється. Тепер тут своєрідний smart house, де поруч з концертами є колекції старих роялів, друкарських машинок, і можливості проводити різноманітні виставки.

Вулиця Личаківська
перша згадка з 1479 року
Глинянська дорога, Східна або Остштрассе, вулиця Леніна, а нині – Личаківська – одна з найдовших та найстаріших вулиць міста. З 1894 року тут курсує електричний трамвай.
Личаків у XVIII–ХХ ст. був найколоритнішим львівським передмістям зі своєю говіркою.
Тут жили переважно представники знаті, а згодом – інтелігенція. Влітку вони наповнювали свої внутрішні дворики автентичними піснями та співами. Вулиця починається з площі Митної і тягнеться попри стару забудову міста до Шевченківського Гаю та до Личаківського цвинтаря.
Вірменський квартал
культурний та духовний, сповнений мистецької атмосфери та численних кнайп
Якби Львів мав свої Бермуди, то Вірменська була б саме тим місцем, яке затягує, аби ви творили й дихали спільно з нею. Це одна з найстаріших вулиць міста, сповнена бурхливого культурного життя. Ще з часів першої забудови було тут все, що можна собі уявити – ресторан, готель, бібліотека, друкарня, церква та школа. За польських часів – з'явився робітничий спортивний клуб трамвайників і металістів, а ще – фабрика дзеркал. Вже понад століття Вірменка об'єднана мистецькою атмосферою. Кнайпи, галереї, кав'ярні та спільний публічний простір ніби ненав'язливо запрошують сюди повертатись.
Трамвайне депо на Сахарова
хаб креативності й інновацій – Lem Station
Найстаріше трамвайне депо в Україні розташоване... звичайно, у Львові! На перетині вулиць Коперника, Вітовського і Сахарова збережено весь архітектурний комплекс - ангари, склади та будівлю поліклініки. Проїжджаючи повз, трамваї часто дзеленькотять, ніби вітаються чи хочуть заїхати в гості. В такі моменти депо ніби оживає та сповнюється знайомими звуками. З 2015 року воно не виконує своїх прямих функцій. Тут планують зробити креативний центр, де облаштують коворкінг, конференц-зал, фуд-корт, зони відпочинку та майстерні.
Центр Шептицького
бібліотека та публічний культурний простір
Сучасна простора та інноваційна книгозбірня, де зберігають тишу з самоповаги, немає їдучого "шикання" та зауважень щодо розмов від бібліотекарів. Книжкові фонди налічують 160 000 книжок та 2 600 найменувань періодичних видань. Над проектом Центру Шептицького працювали німецьке та львівське архітектурне бюро. В 2019 році будівлю номінували на міжнародну архітектурну премію Європейського Союзу імені Міса ван дер Рое.

Мало хто знає, що в бібліотечних фондах є не тільки стародруки, а скажімо дивним чином збережені музичні платівки, заборонені свого часу в Радянському Союзі. Майстерно заховані у тверді палітурки доповідей радянських вождів. Унікальну знахідку передали з Олеського замку. До цієї історії ми ще повернемось.
Львівська Опера
зображена на 20-гривневій банкноті
Львів'яни без жодного натяку на скромність називають Оперний театр архітектурною перлиною не тільки Львова, а й України. Додають, що він – один із найгарніших театрів в Європі. Для того, щоб його побудувати, довелось "закувати" річку Полтву в бетонні колектори у далекому 1897 році. Звели будівлю за три роки і за космічні 2,4 мільйона австрійських крон.
Зала розрахована на 1002 глядача.
Галицький ринок
одна з найстаріших торговиць Львова
У 1891-му році влада Львова спеціально закупила земельну ділянку між площею Бернардинів та площею Галицькою. Побудували браму, відповідну вентиляцію, водопровід та каналізацію; крамниці, відділи для м'яса та бакалії. У дев'яностих міська влада намагалась ліквідувати ринок, але громадськість відстояла його.
Музей Пінзеля
колишній костел монахинь кларисок бернардинського ордену
Будівля сучасного музею є колишнім храмом, пам'яткою архітектури ХVІІ ст.. Через півтора століття після будівництва у костелі розмістили склад тютюну, а в монастирі, що поруч – митний уряд. Відтоді площа перед костелом отримала свою, звичну нам, назву – Митна. Перед Першою світовою війною тут знову відбувалися служби Божі для гімназіальної молоді. Але після Другої світової костел стає складом. Згодом тут розташували поліграфічний технікум. З 1996 року Львівська Галерея відкриває в цьому приміщенні музей барокової скульптури XVIII століття.
Тут представлені роботи Львівського Мікеланджело, останнього великого скульптора цієї епохи – Івана Георгія Пінзеля.
Костел Івана Хрестителя
один з найдавніших храмів Львова
Біля підніжжя Замкової гори, на площі Старий Ринок знаходиться найстаріший храм міста, що став тепер музеєм. Костел був побудований у ХІІ-ХІІІ столітті й до сьогодні зазнав більше восьми хвиль перебудов. За його «спиною» є лікарня, яка раніше була жіночим монастирем, а всередині під підлогою збережно 29 поховань з різних епох. За радянських часів тут була і церква, і гардероб при лікарні, і склад, і навіть морг. З 2009 року УГКЦ проводить в храмі щонедільні богослужіння. Про сакральність цього місця та енергетику часто говорять відвідувачі, але її краще відчути.
РЕМА
фабрика креативних розробок
РЕМА чи ReZavod – нова точка на мапі міста Львова. Непривабливий та напів закинутий Львівський завод радіоелектронної медапаратури є прикладом ревіталізації та переродження радянських надбань.Тут все ще виробляють дефібрилятори, кардіографи, прилади мікрохвильової терапії «Луч».

Сучасним серцем цього заводу та рушійною силою стали представники різних креативних професій та ремесел. Їх об'єднує не тільки локація, але й спільні ідеї та цінності. Літніми ночами ця індустріальна зона перетворюється на осередок нічної культури та музики.
Собор Святого Юра
перлина української пізньої барокової архітектури
В 1826 році у цьому соборі син Моцарта виконав знаменитий батьківській "Реквієм".
Тут знаходиться найстаріший дзвін України та чудотворна ікона ХVII століття. Архітектурний комплекс храму не обмежується будівлею собора та дзвіницею в стилі пізнього бароко - ще є Митрополичі палати та сади, мури та споруди капітули. Наприкінці 1990-их архикатедральний собор внесли до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО, разом з історичним центром Львова.
P.S. Те, що не ввійшло
АВТОРИ:
Вікторія Андрєєва
Христина Бойчук
Дар'я Маляр
Ірина Корчук

Юрій Романів
Сергій Мельничук
Андрій Кирчів
Roman Z
Якщо вам до вподоби наша ідея розвитку культури довкола виноробства, вдумливого споживання, фермерства, екологічності. Якщо ви слідкуєте за нами, читаєте, дивитесь, слухаєте. Як знак зацікавлення та підтримки – робіть покупки у нашому магазині.