Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

Призупинені дегустації та екскурсії, перебої з доставкою комплектуючих та складнощі з реалізацією продукції — такі труднощі спіткали українських виноробів під час вимушеної паузи. Незважаючи на подібні кардинальні зміни, українські виробники продовжують роботу, адже, як самі наголошують, — виноград не знає карантину.

Карантинні заходи тривають, а тим часом виноградна лоза зеленіє.
Ми поспілкувалися з представниками та власниками українських виноробень, аби дізнатися: як йдуть справи у великих компаній та маленьких шато в різних куточках України, а також що очікує поціновувачів вина після зняття карантину.

Алла Хаятова

PR-менеджерка виноробної компанії Шато Чизай

[vc_empty必利勁
_space height=”10px”]

«Насамперед ми плануємо відновити туристичний напрямок, бо Шато Чизай є популярним об’єктом. Торік ми прийняли приблизно 14 000 туристів. Ми проводимо регулярні екскурсії, дегустації та свята — але після оголошення карантину призупинили прийом гостей.

Засновник компанії Геннадій Гутман висловив ідею відсвяткувати завершення ізолювання келихом вина на Дні відкритих дверей у травні. Крім цього, у нас заплановані екскурсії та дегустації на травень і Свято молодого вина у листопаді. Також сподіваємось порадувати всіх вином «Сакура Закарпаття». Це лімітована серія, яка складається з двох сухих вин: рожевого та білого. Винна справа має сезонність, і тут нам пощастило. Адже до карантину цехи розливу працювали в підсиленому режимі. Отже, маємо певний запас продукції на складі». 

Шато Чизай
Beykush Winery 

Ольга Ромашко

головна виноробка Beykush Winery 

«У винній справі потрібно вміти планувати на майбутнє. Наразі ми цим і займаємось. В складний період спробуємо випустити нові вина та організувати вчасну доставку без перебоїв у ресторани.
У нас справді була така проблема: через те, що ми виготовляємо вина в невеликій кількості. Також ми плануємо просувати свій онлайн-магазин. Понад те, споживач зможе знайти наші вина в деяких мережевих супермаркетах. Раніше ми орієнтувались переважно на ресторани.

Імовірно, вихід нових вин буде затримано через можливі перебої доставки комплектуючих: пляшок, корків, наліпок із типографії. Але не вбачаємо в цьому проблеми, адже витримані вина зміняться тільки на краще.

Відновити візити ено-туристів плануємо після карантину. Як ми увійдемо у вересневий урожай — покаже час і хід розвитку подій».

Гіоргі Іукурідзе

співзасновник компанії  Шабо 

«На щастя, карантин ніяк не вплинув на випуск продукції. Єдине, що ми зараз зробили — посилили заходи дезінфекції. У нас власні виноградники площиною 1 200 гектарів. Виноград давно підрізаний та починає потроху зеленіти, тож ми чекаємо на новий урожай. Не дивлячись на карантин, все йде за планом: від виробництва до реалізації товарів.

Під час епідемії компанія активно підтримує лікарню Білгород-Дністровського району. Лікарям передані спирт, засоби захисту, 50 тестів на виявлення вірусу COVID-2019, медичне обладнання. Наразі в розробці соціальний проєкт до Пасхи, але про нього зможемо розповісти пізніше». 

Шабо 
V.PETROV

Валерій Петров

власник винної торгової марки V.PETROV виробник першого в Україні органічного вина

«Зараз стало складніше проводити польові роботи. Це пов’язано з умовами карантину: заходи з безпеки стосуються як обрізання винограду, так і транспортування робочих.


Але найбільша проблема — реалізація продукції. Адже ми орієнтуємось переважно на туристичний бізнес: ярмарки та виставки.


Сподіваємося, після карантину ми повернемося до звичайного ритму життя. Щоби не відбувалося, українців неодмінно вабитиме природа, подорожі та свіже повітря, а значить — і ми. Покладаю деякі сподівання на депутатів, що вони допоможуть пом’якшити кризу у виноробній справі».

Це далеко не всі винарні, з якими нам вдалося сконтактуватися.
Але у всіх одна місія — пережити складні часи й популяризувати українське вино. Тож потребують нашої підтримки.

З виноробами спілкувалася Ксенія Галузінська

Якщо вам до вподоби наша ідея розвитку культури довкола виноробства, вдумливого споживання, фермерства, екологічності. Якщо ви слідкуєте за нами, читаєте, дивитесь, слухаєте. Як знак зацікавлення та підтримки – робіть покупки у нашому магазині.