Призупинені дегустації та екскурсії, перебої з доставкою комплектуючих та складнощі з реалізацією продукції — такі труднощі спіткали українських виноробів під час вимушеної паузи. Незважаючи на подібні кардинальні зміни, українські виробники продовжують роботу, адже, як самі наголошують, — виноград не знає карантину.
Карантинні заходи тривають, а тим часом виноградна лоза зеленіє.
Ми поспілкувалися з представниками та власниками українських виноробень, аби дізнатися: як йдуть справи у великих компаній та маленьких шато в різних куточках України, а також що очікує поціновувачів вина після зняття карантину.
Алла Хаятова
PR-менеджерка виноробної компанії Шато Чизай
_space height=”10px”]
«Насамперед ми плануємо відновити туристичний напрямок, бо Шато Чизай є популярним об’єктом. Торік ми прийняли приблизно 14 000 туристів. Ми проводимо регулярні екскурсії, дегустації та свята — але після оголошення карантину призупинили прийом гостей.
Засновник компанії Геннадій Гутман висловив ідею відсвяткувати завершення ізолювання келихом вина на Дні відкритих дверей у травні. Крім цього, у нас заплановані екскурсії та дегустації на травень і Свято молодого вина у листопаді. Також сподіваємось порадувати всіх вином «Сакура Закарпаття». Це лімітована серія, яка складається з двох сухих вин: рожевого та білого. Винна справа має сезонність, і тут нам пощастило. Адже до карантину цехи розливу працювали в підсиленому режимі. Отже, маємо певний запас продукції на складі».
Ольга Ромашко
головна виноробка Beykush Winery
«У винній справі потрібно вміти планувати на майбутнє. Наразі ми цим і займаємось. В складний період спробуємо випустити нові вина та організувати вчасну доставку без перебоїв у ресторани.
У нас справді була така проблема: через те, що ми виготовляємо вина в невеликій кількості. Також ми плануємо просувати свій онлайн-магазин. Понад те, споживач зможе знайти наші вина в деяких мережевих супермаркетах. Раніше ми орієнтувались переважно на ресторани.
Імовірно, вихід нових вин буде затримано через можливі перебої доставки комплектуючих: пляшок, корків, наліпок із типографії. Але не вбачаємо в цьому проблеми, адже витримані вина зміняться тільки на краще.
Відновити візити ено-туристів плануємо після карантину. Як ми увійдемо у вересневий урожай — покаже час і хід розвитку подій».
Гіоргі Іукурідзе
співзасновник компанії Шабо
«На щастя, карантин ніяк не вплинув на випуск продукції. Єдине, що ми зараз зробили — посилили заходи дезінфекції. У нас власні виноградники площиною 1 200 гектарів. Виноград давно підрізаний та починає потроху зеленіти, тож ми чекаємо на новий урожай. Не дивлячись на карантин, все йде за планом: від виробництва до реалізації товарів.
Під час епідемії компанія активно підтримує лікарню Білгород-Дністровського району. Лікарям передані спирт, засоби захисту, 50 тестів на виявлення вірусу COVID-2019, медичне обладнання. Наразі в розробці соціальний проєкт до Пасхи, але про нього зможемо розповісти пізніше».
Валерій Петров
власник винної торгової марки V.PETROV виробник першого в Україні органічного вина
«Зараз стало складніше проводити польові роботи. Це пов’язано з умовами карантину: заходи з безпеки стосуються як обрізання винограду, так і транспортування робочих.
Але найбільша проблема — реалізація продукції. Адже ми орієнтуємось переважно на туристичний бізнес: ярмарки та виставки.
Сподіваємося, після карантину ми повернемося до звичайного ритму життя. Щоби не відбувалося, українців неодмінно вабитиме природа, подорожі та свіже повітря, а значить — і ми. Покладаю деякі сподівання на депутатів, що вони допоможуть пом’якшити кризу у виноробній справі».
Це далеко не всі винарні, з якими нам вдалося сконтактуватися.
Але у всіх одна місія — пережити складні часи й популяризувати українське вино. Тож потребують нашої підтримки.
З виноробами спілкувалася Ксенія Галузінська