Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

БлогиШпундра з «Енеїди» та Аліберне з Миколаївщини

Головнаукраїнське виноШпундра з «Енеїди» та Аліберне з Миколаївщини

Шпундра з «Енеїди» та Аліберне з Миколаївщини

Хто, як не винороб, найкраще знає та відчуває своє вино? Ба більше, розуміє: з якими стравами його поєднати, аби досягти гармонії смаків. Із думкою про це ми відкриваємо на «Серцевині» нову рубрику. В ній українські винороби ділитимуться улюбленими наїдками (часто-густо приготовленими власноруч) та паруватимуть їх, знову ж таки, із власним вином.
Георгій Молчанов, співвласник виноробні SliVino Village:

«У зв’язку з тим, що Миколаїв на вісім місяців перетворився на місто-фортецю, весною вже постало питання з продовольством. Наша піцерія* це відчула, тому що ми годували працівників виноробні, місцеве ТРО, переселенців із міста, — а звичних продуктів уже не було. Тому ми прийняли швидке рішення посадити город. Наш знайомий теж на це вплинув: евакуював розсаду із зони бойових дій.

Тож ми висадили: томати, перці, кукурудзу, огіркі, але найбільше за все — буряків! Згодом ми зібрали дві тонни буряка. А коли постало питання, що з ним робити, окрім як годувати овець, тато згадав рецепт шпундри зі старої книги «Українська кухня».
Шпундра — це давня українська страва, оспівана ще в «Енеїді». Для приготування треба зробити бурякового квасу, обсмажити ребра, порізати буряк шматочками, додати духмяних спецій і запекти у пічці. Ми не додаємо борошно, як в оригінальному рецепті, бо це вже сучасна інтерпретація, і добре запечений буряк не потребує домішок.

Ця страва найкраще смакує у поєднанні з нашим Аліберне (локальній місцевий сорт). Але будьте уважні: це насичене яскраве вино, яке, як і буряк, фарбує ваші губи у темно-червоний колір. І якщо подивитися на наших овець, які полюбляють їсти буряк, можно злякатися їхньої кровожерливості».
*  «Запічок» — сімейна піцерія родини Молчанових, знаходиться в центрі Миколаєва. Працює з 2014 року. Українські та італійські страви готуються в печі на дровах. А соуси — зі власноруч вирощених томатів і базиліку.

Фото: Георгій Молчанов

Якщо вам до вподоби наша ідея розвитку культури довкола виноробства, вдумливого споживання, фермерства, екологічності. Якщо ви слідкуєте за нами, читаєте, дивитесь, слухаєте. Як знак зацікавлення та підтримки – робіть покупки у нашому магазині.