Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

Різдвяні ярмарки або де підтримати наших виробників

З локдауном чи без, а Різдво прийде до кожного, хто на нього чекає. Попри всі перепони 2020 року міста та містечки готуються до зимових свят, але вже по-новому: панують соціальна дистанція, санітайзери та маски.

 

Ми дізналися, як відбуваються приготування у сімох містах України і де можна знайти ярмарки локальних виробників.

Київ

Цьогоріч киян та гостей міста тішитимуть три новорічні ялинки: головна — на Софійській площі, інші — біля Арки дружби народів і на Контрактовій площі. Організатори, Folk Ukraine, готують спеціальний маршрут із новорічними локаціями, що об’єднає всі три красуні.

 

Folk Ukraine — міжнародний та етнокультурний проєкт, який популяризує українські традиції через масові заходи. Уже шостий рік вони організовують новорічні святкування в Києві, долучаючи спонсорів. 2020-й не став виключенням, і попри те, що в Києві гроші на організацію зимових розваг у бюджеті не запланували — свято відбудеться.

 

Головна ялинка на Софійській площі буде прикрашена іграшками у вигляді лісових жителів та рослин: білок, сов, грибочків, шишок, жолудів. Усього приблизно 1 500 іграшок, із них 800 — казкові герої. Підсвічена ялинка буде зеленим кольором, а донизу спускатимуться гірлянди холодного білого кольору. Ці гірлянди довжиною понад 10 кілометрів створять величезний купол над Софійською площею та атмосферу свята.

 

«Тематика Нового року-2021 — казковий ліс. Головна ялинка країни цього разу буде дивувати всіх. В її основі буде створено великий пень, а сама ялинка буде штучною», — розповів Ігор Добруцький, президент Folk Ukraine, що організовує новорічні свята на Софійській площі. Цього року ялинку встановлять за спонсорські кошти.

 

Навколо головної красуні розташують п’ять фотозон із меншими ялинками. Кожну з локацій прикрасять казкові герої: ельфи, гноми та звірі.

 

Запалять вогники новорічні ялинки Києва 19 грудня о 19.00. Хоча Folk Ukraine і поставили собі за мету подарувати киянам та гостям міста казку та не зосереджуватися на темі COVID-19, проте відкриття ялинки та зимові свята минуть без концертів. Різдвяний ярмарок теж працюватиме в рамках карантинних обмежень: за умови носіння відвідувачами маски, дотримання соціальної дистанції та використання санітайзерів. Улюблені фудкорти в ярмаркових будиночках прийматимуть замовлення у форматі take away, а зі страв будуть лише ті, які можна приготувати за склом.

 

Львів

У Львові встановлять новорічну ялинку перед Оперним театром, але місто відмовиться від масштабних різдвяно-новорічних свят. Міська влада планує зробити акценти на менші локації, які допоможуть передати дух Різдва, та відкрити ковзанку на площі Ринок. Наприкінці грудня на площі Ринок з’явиться різдвяна шопка, а 6 січня відбудеться винесення дідуха на площі Яворського.

 

На Різдвяному ярмарку на площі перед Оперним театром продаватимуть товари від українських виробників: автентичні напої, смаколики, вироби з дерева, шкіри та хутра, а також книги. Різдвяний ярмарок у Львові — не лише осередок торгівлі, а й популярне місце зустрічі для тих, хто хоче провести свята великою родиною. Проте цьогоріч через пандемію коронавірусу публічні заходи — під загрозою відміни, чи відбудеться ярмарок — залежить від епідемічної ситуації в місті.

 

Харків

За святковою атмосферою в Харкові відправляйтеся на площу Свободи. Адже саме там будуть розташовані головна міська ялинка та ковзанка. Крім ялинки, площу прикрашатимуть новорічна ілюмінація та стела, а ще — скульптурна композиція з Дідом Морозом, санями та світловою ялинкою.

 

Декоративні світлодіодні ялинки також прикрасять будівлю Історичного музею на майдані Конституції та клумбу на перехресті вулиці Вернадського й Гімназійної набережної.

 

Попри те, що відкриття головної ялинки Харкова відбудеться лише 19 грудня о 17:00, місцевим жителям уже вдалося побачити її у світлі гірлянд. Разом зі святом відкриття розпочне роботу традиційний новорічний ярмарок: він буде працювати до 17 січня 2021 року.

 

Одеса

Багато де вже почали монтаж ялинок та декору, проте в Одесі з цим не поспішають. Головну ялинку розташують на Думській площі. Центр міста прикрасять новорічною ілюмінацією та організують святкову фотозону — казкове містечко. Але всі приготування почнуться пізніше, наразі міська влада оголосила торги й очікує пропозиції від підрядних організацій до 8 грудня.

 

Окрім головної ялинки, новорічну красуню прикрасять у парку Шевченка. Вона буде найближчою до моря та надаватиме чудову нагоду насолодитися морським пейзажем у поєднанні зі святковою атмосферою алей, прикрашених різнокольоровими ліхтарями. Це чи не єдина розвага в новорічній Одесі, про яку відомо достеменно. Міська влада дотепер не оприлюднила програму заходів різдвяних свят та інформацію щодо відкриття традиційного новорічного ярмарку.

 

Вінниця

Услід за Варшавою та іншими європейськими містами, які відмовилися від гучних святкувань Нового року та Різдва, першою в Україні свята у звичному форматі скасувала Вінниця. Мер міста Сергій Моргунов заявив, що в цьому році головну ялинку в Центральному парку імені Леонтовича ставити не будуть, а святкові заходи перенесуть в онлайн-формат. Через те, що ситуація в місті стає дедалі напруженішою, замість ялинки у Вінниці виділили 83 мільйона гривень на створення додаткових «ковідних» ліжок та облаштування кисневих точок, на придбання для лікарень додаткового обладнання, для забезпечення медикаментами, засобами захисту для медиків та збільшення муніципальних надбавок для «ковідних» бригад.

 

Вінницю прикрасять святковою ілюмінацію на магістральних вулицях, а також у центрі. Від 25 грудня на майдані Незалежності з’явиться вертеп із фігурами маленького Ісуса, Діви Марії, Йосипа та волхвів із дарами. Локацію відвідати можна буде протягом трьох тижнів — до 14 січня.

 

Івано-Франківськ

 

До «Стометрівки» ведуть усі дороги Івано-Франківська. Сюди варто зазирнути, аби відчути дух різдвяного міста, познайомитися з його мешканцями, почути колоритний місцевий діалект та просто неспішно прогулятися погожої днини. «Стометрівкою» називають пішохідну частину вулиці Незалежності — від Вічевого майдану до вулиці Івана Франка. Тут не мають сумнівів: ялинку встановили, ярмарок буде.

 

Саме на Вічевому майдані можна побачити головну ялинку міста, яка уже запалила свої вогні. Проте виглядає новорічна красуня як торік: ті самі іграшки та гірлянди. Витрачати кошти на оновлення ілюмінації в Івано-Франківську в складний час вважають зайвим. Ярмарок вирішили провести лише щоби підтримати локальний бізнес.

 

«Треба давати можливість заробити якусь копійку, щоб прогодувати сім’ї. Звісно, ярмарок проведемо з дотриманням усіх норм і обмежень, щоб це було максимально безпечно», — повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків на свої сторінці.

 

Але й підтримати всіх охочих не вийде. На ярмарку встановлять усього 15 будиночків: це чи не вдвічі менше, ніж у минулому році.

 

Хмельницький

 

У Хмельницькому на Проскурівській триває облаштування Різдвяного ярмарку, а ялинку перед кінотеатром імені Тараса Шевченка вже встановили.

 

Біля головної ялинки міста по обидва боки розмістили 37 дерев’яних будиночків. Це на півтора десятка менше, ніж минулого року, але яток має вистачити на всіх охочих, адже цьогоріч там торгуватимуть тільки місцеві виробники.

 

«Традиційно на Різдвяний ярмарок до Хмельницького запрошували підприємців з усіх міст України. Цього ж року обмежилися лише місцевими виробниками», — прокоментувала заступниця начальника управління торгівлі Світлана Гаврилюк.

            Авторка: Ксенія Галузінська

Якщо вам до вподоби наша ідея розвитку культури довкола виноробства, вдумливого споживання, фермерства, екологічності. Якщо ви слідкуєте за нами, читаєте, дивитесь, слухаєте. Як знак зацікавлення та підтримки – робіть покупки у нашому магазині.