Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.
СПЕЦПРОЄКТ

Мапа виноробень України

(оновлено 2024 року)

Скільки в Україні є виробників вина? Які саме виноробні мають ліцензії, а які тільки мріють про це? Які виноробні підприємства потерпіли під час російсько-української війни? Ми вирішили це з’ясовувати: поступово, але планомірно.

 

Нижче — інтерактивна мапа українських виноробень, яка, до речі, постійно оновлюється. Серед них — і маленькі домашні закарпатські виноробні, і великі знані усіма підприємства, і, звісно, сімейні крафтові виноробні. Головне, ви можете нам допомогти та надіслати інформацію про свій винний бізнес на редакційну пошту: info@theheartofwine.com. Ми скуштуємо вина, перевіримо факти, зробимо фото та розмістимо виноробню тут.

Наша мапа динамічно розвивається з 2020 року. Ми починали з 30-ти виноробень, наразі вже маємо понад 70 точок. І ми постійно перевіряємо перелік, моніторимо, як змінюються відмічені нами виноробні та як формуються нові. Звісно ж, не всі ці локації туристично привабливі, іноді це просто виробництва біля виноградників, куди не можна потрапити на оглядини. Але впевнені: коли є бажання, можна знайти місця поруч для зупинки заради можливості скуштувати унікальний локальний продукт та дізнатись більше про українське виноробство.

Підписка на вино

Винний абонемент «Серцевини»

Щомісячна посилка з вином та детальним описом до нього

Це надзвичайно цікава тема для дослідження, якою ми давно займаємось, але надії на виявлення діючих виноробень зі сталими сімейними традиціями поки що розбиваються об 70-річну скелю нищівного радянського періоду.

 

Викорінення сімейного бізнесу, колективізація з катастрофічними наслідками втрати приватної власності, культивування відчуття сорому за прадідів, які мали свою справу та будували родинну історію для нащадків, знищення унікальних сортів лози заради поширення максимально практичних та вигідних для перевиконання планів радянських п’ятирічок, врешті-решт — загальна вирубка виноградників під час сухого закону 80-х завдали нищівного удару всій галузі.

 

Ну і вишенька на торті: російсько-українська війна, якій передувала анексія Криму та тимчасова втрата виробництва «Масандри», «Нового Світу» та теруару півострову для вирощування унікальних сортів винограду, практично не залишили шансів ані на виховання культури винного пиття, ані на цінування та розуміння якості продукту, ані, тим більше, на можливість розвитку та на безперервне продовження сімейних виноробних справ.

Проте Україна все ж таки — не лише територія нескінченного становлення після періоду великої війни та радянської руїни, але й країна відновлення фермерських господарств, модернізації аграрних підприємств, пошуку нових підходів до просування та продажу продукту та, головне, — постійного навчання на прогресивних та найбільш ефективних світових прикладах.

 

Ми ж зі свого боку сподіваємося, що за допомогою нашої мапи ви заплануєте наступні ідеальні подорожі. Під час них ви зможете особисто познайомитись не тільки з українськими винами, а й з виноробами, чиї характери відображуються на їхніх смаках. А українські ландшафти та історичні й культурні особливості різних частин країни відкриють вам зовсім нове наше вино. Смачних, п’янких та цікавих майбутніх мандрівок.

Якщо вам до вподоби наша ідея розвитку культури довкола виноробства, вдумливого споживання, фермерства, екологічності. Якщо ви слідкуєте за нами, читаєте, дивитесь, слухаєте. Як знак зацікавлення та підтримки – робіть покупки у нашому магазині.