Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

БлогиШо в келиху?

ГоловнаблогиШо в келиху?

Шо в келиху?

Як врятуватися від сп’яніння та чому від вина болить голова

 

Хоча я — дитина лікарів, донедавна в моїй голові було чимало хибних уявлень про те, як алкоголь впливає на організм. Наприклад, я вірила, що калорійна їжа допомагає не сп’яніти, а якщо на ранок після вечірки болить голова, то алкоголь був поганим (а якщо не болить — відповідно, все прекрасно та можна продовжувати).

 

Як ви вже здогадалися, усе це — неправда. Про це ми з біологинею та популяризаторкою здорового способу життя Даркою Озерною поговорили в подкасті «Шо в келиху?». Раджу послухати, адже всі ми знаємо, що алкоголь шкідливий, але від того зазвичай не припиняємо його пити. Тому варто знати, як цю шкоду мінімізувати.

 

Повністю послухати розмову можна тут:

.

А також пропоную кілька цікавих цитат Дарки:

Чи може вино бути корисним. Візьмемо, наприклад, якесь Каберне. Воно визріло, в нього не додавали цукру, спирту, бродіння зупинили в технологічний спосіб. І все те, що було в синьому винограді — шкірка, дріжджі на поверхні, фруктові кислоти, цукри — потрапило в процес ферментації. І це бродіння все трансформує. Воно робить із виноградного соку продукт цінніший, ніж він був до того.

Дарка Озерна

Чому калорійна їжа та алкоголь — не найкраще поєднання. Коли ми п’ємо будь-який алкоголь, у клітин збільшується чутливість до інсуліну — гормону, який каже глюкозі: «Ховайся в жито». Глюкоза ховається в усі клітини та стає жирами там, де не треба.

 

Якою має бути культура споживання вина. Якщо ми у п’ятницю ввечері зайдемо у Фейсбук чи сторіз Інстаграму, то побачимо купу фотографій із келихами. У нас складається відчуття, що без алкоголю відпочинку бути не може. Це не надто коректно. Я би фокусувалася на гедоністичному компоненті споживання алкоголю. Це не про відпочинок, а про те, що ми споживаємо щось outstanding. І тоді сам собою цей досвід стає цінним.

Винний абонемент «Серцевини»

Щомісячна посилка з вином та детальним описом до нього

oceretanamaria@gmail.com

Журналістка, подкастерка. Цікавлюся винною культурою. Одного дня вирішила, що нам просто необхідний подкаст про українське вино, і запустила «Шо в келиху?».

Журналістка, подкастерка. Цікавлюся винною культурою. Одного дня вирішила, що нам просто необхідний подкаст про українське вино, і запустила «Шо в келиху?».

Have no product in the cart!
Продовжити покупки
0