Шо в келиху?
Як врятуватися від сп’яніння та чому від вина болить голова
Хоча я — дитина лікарів, донедавна в моїй голові було чимало хибних уявлень про те, як алкоголь впливає на організм. Наприклад, я вірила, що калорійна їжа допомагає не сп’яніти, а якщо на ранок після вечірки болить голова, то алкоголь був поганим (а якщо не болить — відповідно, все прекрасно та можна продовжувати).
Як ви вже здогадалися, усе це — неправда. Про це ми з біологинею та популяризаторкою здорового способу життя Даркою Озерною поговорили в подкасті «Шо в келиху?». Раджу послухати, адже всі ми знаємо, що алкоголь шкідливий, але від того зазвичай не припиняємо його пити. Тому варто знати, як цю шкоду мінімізувати.
Повністю послухати розмову можна тут:
.
А також пропоную кілька цікавих цитат Дарки:
Чи може вино бути корисним. Візьмемо, наприклад, якесь Каберне. Воно визріло, в нього не додавали цукру, спирту, бродіння зупинили в технологічний спосіб. І все те, що було в синьому винограді — шкірка, дріжджі на поверхні, фруктові кислоти, цукри — потрапило в процес ферментації. І це бродіння все трансформує. Воно робить із виноградного соку продукт цінніший, ніж він був до того.

Чому калорійна їжа та алкоголь — не найкраще поєднання. Коли ми п’ємо будь-який алкоголь, у клітин збільшується чутливість до інсуліну — гормону, який каже глюкозі: «Ховайся в жито». Глюкоза ховається в усі клітини та стає жирами там, де не треба.
Якою має бути культура споживання вина. Якщо ми у п’ятницю ввечері зайдемо у Фейсбук чи сторіз Інстаграму, то побачимо купу фотографій із келихами. У нас складається відчуття, що без алкоголю відпочинку бути не може. Це не надто коректно. Я би фокусувалася на гедоністичному компоненті споживання алкоголю. Це не про відпочинок, а про те, що ми споживаємо щось outstanding. І тоді сам собою цей досвід стає цінним.